Ochrona i monitoring osiedli

Ochrona i monitoring osiedli

Ochrona i monitoring osiedli to usługa zdalnej ochrony, gwarantująca całodobowy nadzór z czujników i kamer zainstalowanych na terenie osiedla bez angażowania agenta ochrony do przebywania na obiekcie. Całość podłączona jest do naszego Centrum Monitoringu. Dzięki temu monitorowany obiekt jest objęty pełną i całodobową ochroną. System działa niezależnie od pory dnia, czy warunków pogodowych. Minimalizuje ryzyko błędu ludzkiego. Posiada możliwości analityczne. Pozwala również na duże oszczędności.

Skuteczne zabezpieczenia techniczne osiedli

Po przeprowadzeniu konsultacji nasz zespół techniczny przygotowuje instalację Monitoringu Alarmowego oraz pozostałych usług z naszego pakietu sGuard. Następnie nasi specjaliści konfigurują system, wdrażają zdalny obchód oraz przygotowują możliwość raportowania. System jest tak zaplanowany, aby obejmował strategiczne punkty na osiedlu.

Napisz do nas, aby umówić się na darmową konsultację.

Jak nasze rozwiązania mogą pracować dla zapewnienia bezpieczeństwa Twojego osiedla?

Zadaniem tworzonych dla Państwa systemów jest zbudowanie subtelnego, ale jednocześnie w pełni funkcjonalnego systemu ochrony i monitoringu z wykorzystaniem kamer CCTV IP.

System kontroli dostępu  SKD to następca  portiera wydającego klucze. Różnica w działaniu jest jednak znacząca – tryb natychmiastowy pozwala na sterowanie autonomiczne całym obiektem skracając czas obsługi do zaledwie kliku sekund.

SSWIN to grupa rozwiązań zapewniających zabezpieczenie obiektu przed dostępem osób nieuprawnionych. Ochrona pomieszczeń, w których znajdują się urządzenia o sporej wartości, takich jak falowniki, rozdzielnice elektryczne, węzły CO oraz wodne.

System wideo-domofonu IP pozwala znajdującemu się w naszym Centrum Monitoringu operatorowi zdalny nadzór nad przepływem osób oraz pojazdów na Twoim obiekcie. Dzięki swojej użyteczności umożliwia ograniczenie dostępu osób niepowołanych na teren zabezpieczanego obiektu. Obraz przekazywany użytkownikowi pozwala  zweryfikować osobę próbującą wejść na teren osiedla.

Pełna sterowalność może odbywać się automatycznie za pośrednictwem bazy dostępowej dla pojazdów na platformie  systemu parkingowego, nadając uprawnienia wjazdu i wyjazdu po odczytaniu tablic rejestracyjnych lub poprzez operatora znajdującego się w Centrum Monitoringu. System potrafi działać w trybie offline oraz w dzień i w nocy.

Jak działa zdalna ochrona osiedla?

W przypadku alarmu spowodowanego pojawieniem zagrożenia pracownik Centrum Monitoringu zostaje natychmiast poinformowany o sytuacji i podejmuje stosowne działania, zgodne z procedurami. Może to być wezwanie załogi interwencyjnej, odpowiednich służ, czy kontakt z administratorem. Cały proces trwa zaledwie kilka minut.

Najważniejsze zalety pakietu zdalnej ochrony i monitoringu osiedla

  • Możliwość zdalnego otwierania szlabanu i furtki wejściowej

  • Obchód zdalny z wykorzystaniem systemu kamer

  • Podjazdy załogi interwencyjnej w celu patrolu obiektu

  • Natychmiastowe wezwanie załogi interwencyjnej do zdarzeń wymagających interwencji fizycznej

  • Codzienny raport zdarzeń z centrum monitorowania

  • Stały kontakt ze stacją monitorowania